Річний звіт про діяльність закладу освіти та звіт директора школи за 2018/2019н.р.

І. Ресурси та умови для організації діяльності  ЗЗСО

Сучасне приміщення Паволоцької школи побудоване в 1958 році, спроектоване як типова школа. Матеріально-технічна база включає будівлі, споруди, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності. Матеріально-технічний стан будівлі в основному відповідає вимогам нормативних документів.  Обладнання шкільних приміщень в цілому відповідає санітарно-гігієнічим вимогам і забезпечує навчально-виховний процес у закладі. Стан шкільної та пришкільної території підтримується у порядку.

У 2018/2019 навчальному році робота Паволоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти,  Державних стандартів початкової та загальної середньої освіти, Концепції профільного навчання в старшій школі, Декларації прав дитини, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України,  Статуту школи, річного плану школи, реалізацію  державних, регіональних та районних  програм в галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

У школі діють 13 навчальних кабінетів та класних кімнат:

 • Класна кімната 1 класу – зав кабінетом  Поліщук В.В.
 • Класна кімната 2 класу – зав кабінетом Лещенко М.Г.
 • Класна кімната 3 класу – зав кабінетом Талах А.В.
 • Класна кімната 4 класу – зав кабінетом Чопенко О.В.
 • Кабінет фізики – зав кабінетом Семенюк А.О.
 • Кабінет хімії (класна кімната 6 класу)
 • Кабінет інформатики – зав кабінетом Семенюк І.Є.
 • Кабінет української мови та літер. (класна кімната 5 кл.) – зав кабінетом Висловух А.А.
 • Кабінет зарубіжної літератури (класна кімната 7 класу) – зав кабінетом Цірук М.М.
 • Кабінет історії (класна кімната 10 класу) – зав кабінетом Аврамчук П.О.
 • Кабінет англійської мови (класна кімната 9 класу) – зав кабінетом Смирнова О.М.
 • Кабінет математики (класна кімната 8 класу) – зав кабінетом Богдан С.С.

Кожний кабінет в достатній мірі забезпечує умови для проведення навчальних занять. Ремонт класних кімнат і підготовку їх до навчального року здійснюють батьківські колективи спільно з зав кабінетом і класним керівником.

У школі наявний комп’ютерний клас до складу якого входять дванадцять учнівських комп’ютерів та один учительський (десять з яких подаровані Головою правління Житомиробленерго О.М.Шекетою в 2016р), інтерактивна дошка, ноутбук (придбаний за кошти благодійного фонду депутата обласної ради Ю.Мітніцького) та проектор (благодійна допомога «Мансанто Україна» в рамках проекту «Життя мого села»). Наявні інтерактивні дошки в кабінеті хімії та в першому класі. Ноутбук та проектор використовується при організації освітнього процесу в другому класі. Один комп’ютер використовується в управлінській діяльності, зокрема при веденні і оформленні внутрішньошкільної документації, створенні і використанні бази даних учителів та учнів школи, пошуку і збору інформації за допомогою Internet (від нормативно-правової бази до придбання обладнання). Окремі вчителі  використовують  власні ноутбуки на уроках та в позаурочний час.

Для занять фізичною культурою та спортом в навчальному закладі є спортивний зал (зав спортзалом учитель фізкультури Костюк С.В.) та спортивний майданчик, в склад якого входять  волейбольна та баскетбольна площадки, гімнастичне містечко, зона для стрибків у довжину. Також  уроки фізкультури та спортивні змагання проводяться на сільському стадіоні.

У ЗЗСО наявні майстерні з обробки дерева та обробки  металу (зав майстернями учитель трудового навчання Семенюк А.О.), які розміщені в окремому корпусі.

Бібліотека (зав бібліотекою Іваненко Т.М.) займає приміщення в окремому корпусі. Бібліотечний фонд систематизовано, операції щодо обліку книг ведуться відповідно до вимог, оформлено картотеку підручників. Фонд бібліотеки нараховує 18317 примірників, з них підручників – 6759. Поповнення бібліотечного фонду, в основному, відбувається із рознарядок відділу освіти. Поряд з цим бібліотекар організовує акцію «Подаруй школі книгу». Шкільним бібліотекарем протягом навчального року оформляються  тематичні полиці-виставки, тематичні папки, добірки матеріалів до знаменних дат, щорічно проводяться акції «Підручнику – нове життя». Масова робота з читачами проводиться через бесіди, огляди книжкових виставок.

Учні. в основному, забезпечені підручниками. Не вистачає тільки підручників для 8-го класу з англійської мови 5 шт., Основ здоров’я  5 шт., трудового навчання 8 шт.  Учні 10-го класу не забезпечені підручниками з інформатики.

У школі працює методичний кабінет, за роботу якого відповідає ЗНВР Кузьмук Т.П.

Приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. оснащене внутрішніми санвузлами (окремо для дівчат та хлопців) та трьома надвірними туалетами (для дівчат, хлопців та персоналу).

Заклад користується земельними ділянками Паволоцької сільської ради.  Навчально-дослідна земельна ділянка школи включає в себе земельну ділянку, де вирощують овочі та фрукти для забезпечення шкільної їдальні (працюють тут учні на уроках трудового навчання  та МОП) та клумби квітів, що закріплені за класними колективами.

 

ІІ. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я  здобувачів освіти та педагогічних працівників

Організація харчування в школі відповідає вимогам спільного наказу МОЗ України та МОН України від 01.06.2005р. №242/329 «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».  Учні 1-4 класів харчувались  за рахунок субвенції Паволоцької сільської ради. Учні 5-11 класів, та ГПД – за рахунок батьківських коштів. Ціна обіду, в середньому, 12 грн. Для збалансованого та здешевленого  харчування використовуються овочі, вирощені на шкільних ділянкях. На ділянках вирощується морква, столовий буряк, капуста, огірки. Для харчування учнів щороку засолюються огірки, консервується смородина, заморожується щавель, петрушка, кріп. Шкільна їдальня (зав їдальнею – кухар Курсон О.В.) типова, розрахована на 49 посадочних місць, розміщена в окремому приміщенні.  Оснащена необхідним технологічним обладнанням, системою холодного та гарячого водопостачання. Харчоблок забезпечений на 100% посудом та відповідним інвентарем. У цьому році повністю замінено електропроводку в їдальні та зроблено покращений ремонт.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи здійснює Паволоцький ФАП. Медсестра ФАПу Дядюра С.В. постійно слідкує за станом здоров’я наших учнів, проводить профілактичні бесіди з дітьми та батьками. В лютому учні школи пройшли поглиблений медичний огляд, який провели фахівці Попільнянської ЦРЛ. На основі цих даних заповнюються медичні картки учнів. Результати профілактичних оглядів учнів доводяться до відома батьків та класних керівників. Відрадно, що багато батьків присутні під час медогляду своїх дітей. На основі даних формуються списки дітей щодо віднесення їх до певної медичної групи для занять на уроках фізкультури.

На базі Паволоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працював пришкільний табір відпочинку. У таборі відпочивали 40 школярів. Для цього були залучені  кошти Паволоцької сільської ради. Також діти пільгових категорій мали можливість відпочити влітку в таборах відпочинку в Закарпатській та Житомирській області.

Протягом навчального року школярі побували на екскурсіях в м.Києві, м.Житомирі, в музеї М.Рильського с.Романівка, відвідали новорічну виставу в Житомирському драмтеатрі.

Адміністрація школи, педагогічний колектив, працівники школи дотримуються норм охорони праці і техніки безпеки при організації навчально-виховного процесу. З учнями школи проводяться  інструктажі з безпеки в навчальному закладі, на перервах, в кожному кабінеті, спортзалі. Перед осінніми, зимовими, літніми канікулами класні керівники проводять бесіди з безпеки життєдіяльності учнів та попередження дитячого травматизму. Учителями-предметниками  проводяться інструктажі перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів діяльності на уроках трудового навчання, фізкультури, хімії, фізики, інформатики, про що робляться відповідні записи в класних журналах та в журналах інструктажів. Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: екскурсії, спортивні змагання, олімпіади, при проведенні позакласних заходів. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядались на нарадах, батьківських зборах.

У ЗЗСО проводиться профілактична робота щодо попередження правопорушень серед дітей девіантної поведінки, вживаються заходи щодо зменшення випадків, які приводять до порушень учнями Статуту, правил внутрішнього розпорядку. Дирекція школи та класні керівники постійно працюють із сім’ями, що потрапили у складні життєві умови, підтримують зв’язок з батьками, де виховуються учні, схильні до правопорушень. У цьому питанні налагоджена тісна співпраця з Паволоцькою сільською радою.

 

 ІІІ. Забезпечення ЗЗСО кваліфікованими педагогічними кадрами

«Учителем школа стоїть»,  Іван Франко

Сучасний навчально-виховний процес тримається на вчителеві – творчій гуманній особистості, яка має високу фахову підготовку, постійно самоудосконалюється.

Навчально-виховний процес у Паволоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2018/2019 н.р. забезпечували 19 педагогічних працівники: 3 адміністратори, 4 вчителі початкових класів, 11 вчителів-предметників, 1 вихователь ГПД.

 

Педагогічний моніторинг

Рівень освіти

Кількість педагогічних працівників

Вища

освіта

Середня/

спеціальна педагогічна

Середня/

спеціальна

19 17 1

1

 

Рівень  педагогічної  майстерності

Кількість педпрацівників

Вища категорія І

категорія

ІІ

категорія

Спеціаліст Старший вчитель Звання «Відмінник освіти»
19 6 9 4 2

1

 

 

ІV. Організація освітнього процесу

На виконання ст. 53 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року № 684  «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку» в школі здійснюється робота по здобуттю учнями загальної середньої освіти.

Рух учнів

Навчаль-

ний рік

Учнів

за мережею на 05.09.18

Вибуло протягом навч. року Прибуло протягом навч. року Учнів на кінець навчал. року Вибуло після

9-го класу

 

Вибуло під час літніх канікул

 

Учнів на 03.09.19

2018/2019 100 4 96 4 2

98

Паволоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів працювала за Робочим навчальним планом, який  має пояснювальну записку, чітко визначає використання годин інваріантної і варіативної частин.

У школі працювали гуртки: спортивні секції, вокальний (по 1 тижневій годині).

У 2018/2019 н.р. продовжено моніторингове дослідження щодо визначення якості освіти в закладі. Одним із важливих напрямів цього є дослідження рівня навчальних досягнень учнів. У школі діє чітка система збору та аналізу такої інформації. Класні керівники, класоводи складають наприкінці І та ІІ семестрів і навчального року моніторингову картку успішності учнів класу за результатами досягнень із навчальних предметів. Моніторинг дає змогу аналізувати академічні результати успішності учнів, контролювати рівень педагогічної діяльності, прогнозувати кінцеві рівні навчальних досягнень учнів та прогнозувати плани навчання дітей.

 

Результативність навчально-виховної роботи

                 «Кожна дитина талановита від природи. Задача педагога – допомогти дитині розкрити свій талант»Ян  Амос Каменський

Одним із основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості.

У школі є певна система роботи з обдарованими учнями: учні залучаються до участі в різних етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, участі в турнірах, конкурсах, спортивних змаганнях.

Відповідно до плану роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад, визначено переможців та забезпечено їх участі у ІІ турі олімпіад. В листопаді-грудні учні  школи взяли участь у ІІ етапі.

Учні є активними учасниками Всеукраїнських конкурсів знавців  української мови ім.П.Яцика, з математики «Кенгуру», фізики «Левеня», англійської мови «Грінвіч», укранської мови “Патріот”, Міжнародного мовно-літературний конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Учениця Кирилюк Наталія стала призером обласного етапу та учасником ІІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Учениця Варваринець Ангеліна стала переможцем районного та призером обласного етапів конкурсу “Зимова казка”. Протягом навчального року вихованці отримали багато спортивних нагород як в одиночних змаганнях, так і в командних. Були активними учасниками виховних конкурсів шкільного та районного рівня. Про результативність роботи педагогів по розвитку здібностей і талантів учнів свідчать Грамоти, Дипломи, Сертифікати, отримані школярами наприкінці минулого навчального року.

 

Вихованню здобувачів освіти на національних традиціях України

Школа – це простір дитини, тут вона не готується до життя, а повноцінно живе. І тому вся діяльність освітнього закладу відбувається так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя.

На виконання «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (Наказ МОНМСУ від 31.10.2011 №1243), згідно з річним та виховним планами роботи школи педагогічний колектив у 2018/2019 навчальному році створював сприятливі умови для розвитку і саморозвитку особистості учня, працював над впровадженням проблеми «Сучасні педагогічні технології в організації виховного процесу».

Основними напрямками виховної роботи  є:

 • Виховання патріотизму, усвідомлення належності особистості до свого народу, нації, України. У закладі проводиться велика робота по козацькій педагогіці.
 • Розвиток творчих обдарувань учнів, задоволення їхніх інтересів та можливостей, усвідомлення цінностей духовного зростання.
 • Здійснення виховних заходів на формування здорового способу життя.
 • Педагоги залучають вихованців до поліпшення санітарного стану довкілля, вчать сприймати серцем довколишню красу і оберігати її.
 • Забезпечення матеріальної підтримки та допомоги дітям пільгових категорій.
 • У напрямку родинно-сімейного виховання робота спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями. Систематично проводяться загальношкільні та класні збори. Батьки – часті гості на загальношкільних святах та виховних заходах, беруть активну участь у вирішенні шкільних питань.

 V. Організація фінансово-господарської діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази школи

Щорічно багато уваги приділяється створенню комфортних умов для навчання здобувачів освіти, розвитку матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу. Під час підготовки до нового навчального року спільними зусиллями працівників школи, батьків, відділу освіти було проведено надзвичайно багато ремонтних робіт, зокрема, проведено косметичні ремонти в класних кімнатах, майстерні та приміщенні школи, заміна енергосистеми їдальні, покращений ремонт коридорів ІІ поверху, класної кімнати 1 класу, кухні їдальні. На це затрачені бюджетні кошти, субвенцію Паволоцької сільської ради, спонсорську допомогу батьків. За рахунок бюджетних коштів розширено внутрішні туалети. Придбано нові меблі для учнів 1-го класу (бюджетні кошти).

На жаль,  бюджетного фінансування для повноцінного існування та розвитку закладу в сучасних умовах, вирішення господарських проблем, які виникають протягом року недостатньо, тому виникає необхідність  залучати позабюджетні кошти.

Успішне вирішення багатьох проблем школи можливе, якщо до них ставитись небайдуже, зацікавлено і спільно. Приємно відзначити, що багато батьків, випускників школи, депутатів сільської ради, сільський голови Згортюк М.П. допомагають школі у вирішенні різних питань.

 

VІ. Залучення батьківської громадськості

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому працюємо у тісній співпраці з батьківським колективом  з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Дієво працюють в школі рада школи, батьківський комітет.